Nasza misja

„Wyjątkowe dzieci zasługują na wyjątkowe wsparcie”

Naszą misją jest zapewnienie każdemu dziecku radosnej przestrzeni rozwoju. Miejsca, w którym dzięki wsparciu wyjątkowych specjalistów będzie mogło w pełni wykorzystać swój czas i potencjał.
Łącząc i uwspółcześniając najlepsze elementy sprawdzonych metod pracy z dzieckiem, dajemy każdemu z nich najlepsze kompleksowe wsparcie w realizacji jego małych celów. Tak, aby każde dziecko czuło się bohaterem i było przygotowane na wyzwania przyszłości.

Filary Hero!Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej to:
☑️ Dialog Rozmawiamy i pomagamy rozwiązywać trudne sytuacje. To klucz do porozumienia i warunek konieczny do osiągania wyznaczonych celów. Naszym celem nadrzędnym jest dobro dziecka, jego harmonijny rozwój i całościowe podejście do niego, jako do człowieka.
☑️ Szacunek Drugi człowiek i relacja z nim są dla nas fundamentalne. Nasz kontakt ze wszystkimi ludźmi naszej społeczności – z dziećmi, z ich rodzicami i między nami w zespole – opiera się na wzajemnym poszanowaniu.
☑️ Zaangażowanie Pracujemy z entuzjazmem i z pasją. Tworzymy atmosferę życzliwości i uważności na drugą osobę. We wszystkim co robimy, dajemy z siebie możliwie jak najwięcej. Nasze podejście jest kluczem do wspólnego osiągania wyznaczonych celów, do rozwoju osobistego i radości z wykonywanych zadań.

Wiemy, że każde dziecko jest wyjątkowe. Tylko zrozumienie jego indywidualnych potrzeb, cech charakteru i problemów prowadzi do zapewnienia mu harmonijnej przestrzeni rozwoju. To pozwala bohatersko stawiać czoła wyzwaniom otoczenia, rozbudzać zainteresowania i chęć uczenia się, kształtować asertywność i umiejętność nawiązywania relacji z innymi.
Pamiętajmy, że ścieżka każdego bohatera bywa wyboista. Jednak, dzięki wyjątkowym mocom, jakie posiada, pokonanie trudności jest możliwe.